Google vér és Samsung váz - szinte tökéletes a Nexus S - Testreszabás és teszt

Tartalomjegyzék

Most is a LauncherPro mellett döntöttem, mivel számomra tökéletes, ráadásul a Spica-ról csak áthúztam a backupolt beállításokat, így gyakorlatilag 1 perc alatt egyezett a “skin” is. Az igazi erőpróba ezután következett: 7 homescreen, automatikus forgatás, és mindegyik tömve widgetekkel. Ha még ez nem lett volna elég, egy WidgetLocker Lockscreen-t is kapott, valamint élő hátteret, hátha feladja. A csilli-villi homescreen lapozó effektek már csak hab voltak a tortán. De nem. Bár a telefon érezhetően lassult (“szaggatott” a váltások között), ugyanolyan reszponzív és használható maradt. És még így is volt legalább 60, de átlagosan 80 megabájt szabad RAM. Az első próbát hősiesen kiállta.

Miután lepucoltam minden felesleges dolgot, beállítottam a “hétköznapi használat” módot: időjárás widget, Honeycomb Clock widget, erőforrás-indikátor widgetek, valamint toggle widgetek (WiFi, Bluetoooth, GPS, Sync, Flashlight).

Következő a YouTube alkalmazás volt. Itt igazán nem volt mit szadizni, a kérdés a képminőség és a hang volt. A HQ nem szaggatott, a hangot pedig mobilos vizsonyokban kiemelkedőnek ítélném (elég kényes vagyok az ilyenekre). Talán itt látszott először az ívelt kialakítás előnye, ugyanis mintha kevésbé tükröződött volna a napfénytől - de erre nem mernék esküdni.

A sort az alap Google alkalmazásokkal folytattam. A Maps-szal a Latitude gond nélkül működött, a Check-in funkció hibátlan, gyorsan hozza a találatokat, a GPS pedig maximum 10 másodperc alatt 60 méteres pontosságra bemér minimum (erre később általában nem kellett ennyit várni). A Docs is gördülékeny volt, semmi gond nem adódott a használat során. A GMail is teljesen kooperatívnak bizonyult, azonban a gyári billentyűzet számomra roppant kényelmetlennek bizonyult - egyszerűen szinte folyamatosan félreütöttem. Bár nagy pont a Google-nek, hogy hosszan nyomás esetén az alternatív karakterek jelennek meg és választhatóak.

A gépelés során viszont érződött a hardveres gombok hiánya, először szokatlan volt az ujjal keresés módszere, ám a 10. levélnél ez már szinte magától ment. Mindenesetre a Better Keyboard-ot felraktam, mivel sokkal több funkcióval bír, mint a gyári. 

Így most már végleg nem foghattam semmit a telefonra, ha valamit nem úgy csinált, ahogy én akartam. De úgy gondolom, hogy a teszt lényege nem az, hogy gyári beállításokkal mit tud, hiszen mindenki testreszabja valamilyen szinten (más kérdés, hogy én szinte mindent lecseréltem, amit lehetett).

Ezután már csak egy funkció volt hátra, mielőtt a másik sarkalatos pont következett volna: a kamera. Azonban előbb telefonáltam egy párat, hiszen a fene megette, ha veszek egy 120.000 Forintos (ajánlott bruttó fogyasztói ár) telefont, amivel mindent lehet, csak telefonálni nem.

A telefonkönyv gyorsan betöltötte a neveket (~150), gond nélkül kiválasztottam kit szeretnék hívni. Itt szeretnék kitérni a nagy kijelzőre, mivel a nagy felbontás lehetővé tette a nagyobb betűket, és számomra egyszerűen tökéletesen nézett ki az UI (sok, kisebb kijelzős Androidhoz viszonyítva).

Miután megkezdődött a tárcsázás, a fülemhez közelítve a távolságmérő magától kikapcsolta a kijelzőt. Ha elhúztam a fejemtől, vissza - ekkor vált láthatóvá a “piros gomb”, amit a Power gombbal is helyettesíthetünk. Azonban arra nincs mód, hogy felvételhez ne kelljen elhúzni - bár az auto answer funkció ezen is segíthet.

Talán az egyetlen gond, hogy a telefon hívás közben halk (bár én azt szeretem, ha van hova/honnan állítani), így számomra egy kicsit alacsony volt a maximális hangerő. Viszont a kihangosítón történő beszélgetés egy 4*3 méteres szoba minden pontjából gond nélkül lezajlik, anélkül, hogy ordibálni kéne. A másik féltől érkező zajokat is remekül szűri a telefon, például ami engem legjobban idegesít, a metró zaját alig hallani. Mintha ott se lenne. Bár panaszt kaptam arra, hogy a másik oldalon visszahallani mindent duplán (gyakorlatilag az illető hallotta kis késéssel, amit mondott), de állítása szerint ezt minden okostelefonnal tapasztalta. Az említett hangerő gondot pedig custom kernellel rootolás után lehet orvosolni, vagy az erre a célra készített alkalmazásokkal.

(A telefont mi nem rootoltuk, így a teljes kihasználást nem tudtuk elérni, de a gyári beállítások is tökéletesek bárki számára)