Google vér és Samsung váz - szinte tökéletes a Nexus S

Tartalomjegyzék

Samsung Nexus S

Nexus S - a név, mely önmagába foglalja mindazt, amit a Google az Android operációs rendszerrel képvisel a mobil piacon, valamint azt, amit a Samsung nyújt, ha high-end smartphone-okról van szó. Az elmúlt hetekben az egykori zászlóshajó HTC Nexus One utódját teszteltük.

“Nagy, nehéz, vastag, böszme” - általában ezen szavak valamelyike hagyta el azok száját, akik megfogták a telefont. Ennek talán egyik oka, hogy a 4”-os kijelző már önmagában is tekintélyt parancsol, de a fizikai gombok hiánya, valamint a négy érintőgomb alapértelmezett kikapcsolt állapotban jelentősen növelik a telefon méretét, látszólag. Ügyes optikai trükk.

Azzal is egyet kell érteni, hogy nem egy pehelysúlyú versenyzővel állunk szemben - mind fizikai súlyát tekintve, mind tudását. A 129 gramm akár a zsebben, akár a kézben érezteti magát, de nem mondanám, hogy kifejezetten kényelmetlen lenne tartani, vagy zsebben hordani.

A telefon 123.9mm magas, 63mm széles, valamint 10.88mm vastag - ez utóbbi sajnos tényleg nem emeli az élmezőnybe, különösen a Galaxy S II megjlenésével, de ezt csak a telefon egyetlen pontján éri el. 

A kialakítás kicsit rendhagyó, egy enyhe ívet kapott a vonalvezetés, így nyilván ellensúlyozni kellett mindkét oldalon a hátlapot, hogy ne billegjen, illetve stabil legyen. Erre a feladatra a készülék alján található hupli szolgál, amely az asztalra fektetve észrevehetetlen, míg sem kézben, sem zsebben nem zavaró egyáltalán.

Samsung Nexus S

Mint már említettem, fizikai gombokat az előlapon nem találunk. Oldalsó gombokban sem mondhatni, hogy túlzásba vitték volna a tervezésnél: mindössze a hangerőt változtathatjuk, valamint ki/be kapcsolhatjuk a telefont, zárolhatjuk a képernyőt. Ezen gombok nem állnak el, így szinte észrevehetetlenek szemből - azonban ami mindenképp hiányzik, az a kamera gomb.

Újabb furcsaság a hátlap lepattintásánál fogad minket: a telefon alján található a jack, valamint a töltő/USB csatlakozó, mely bármely újabb Samsung eszköz töltőjével/kábelével kompatibilis. A lepattintást tehát fent kell elvégezni. A telefon könnyen és gyorsan megadja magát, de nem kell aggódni, magától nem esik darabjaira.

Miután eltávolítottuk a hátlapot, szembeötlik az akkumulátor, melynek kiszedéséhez a két szélén kell egyszerre megfognunk a telepet. A SIM kártya behelyezéséhez azonban nem kell eltávolítani, könnyedén becsusszan a helyére (visszafelé kénytelenek leszünk azonban kivenni az akkumulátort).

Aki a memória kártya helyét keresi, ezúttal nem jár sikerrel: a 16Gb beépített memória nem bővíthető tovább. Tegyük vissza a hátlapot, mely szinte magától pattan a helyére, és a szürke mintán lágyan megcsillan a Google felirat. Most, hogy minden a helyén van, kapcsoljuk be a telefont...