Fehér Balázs nehéz időszakáról mesélt a Class Utasban
Fehér Balázs énekes, a Carbonfools egykori frontembere mondhatni, állandó útkeresésben éli az életét. A zenekarból való kiválást követően jelenleg a türelmet tanulja, és nyitott az új lehetőségekre. Mindeközben - ahogy azt Garami Gábornak a piacvezető Class FM népszerű digitális műsorában elárulta - a bizalommal szerencsére már nincsenek gondjai.
Szuper-számítástechnika mindenkinek – a Dell új fejlesztéseivel
A Dell bejelentette nagy teljesítményű informatikai (HPC) portfóliójának legújabb fejlesztéseit, többek között az új Dell HPC rendszerek megjelenését, az innovatív HPC technológiák korai hozzáférési programját, technológiai partner együttműködéseit és sikeres globális ügyfélprojektjeit.
„Míg a hagyományos HPC megoldások már nélkülözhetetlenek a tudományos és a társadalmi fejlődést elősegítő kutatási programokban, a Dell most mérettől függetlenül minden vállalat számára igyekszik elérhetővé tenni az említett képességeket, hogy azok versenyelőnyhöz jussanak a folyamatosan fejlődő digitális világban. A HPC-piac vitathatatlanul vezető pozícióban levő cégeként, a Dell - tudományos és kutatói területen szerzett sokéves tapasztalat alapján - rendkívül rugalmas és precíziós HPC rendszereket kínál a legkülönfélébb, speciális ágazatokban tevékenykedő ügyfelek részére. A Dell megoldásai sokkal gyorsabban és költséghatékonyabban telepíthetők, így a felhasználók egyszerre érhetnek el tudományos áttöréseket, illetve üzleti növekedést” – mondta Jim Ganthier, a Dell rendszerfejlesztésért, felhő- és HPC megoldásokért felelős alelnöke és vezérigazgatója.
Átadták a Petőfi Rádió szakmai díjait
Június 28-án első alkalommal adják át a soproni Telekom VOLT Fesztivál nyitónapján a Petőfi Zenei Díjakat, várhatóan 15000 néző jelenlétében. A nagyszabású gála előzeteseként a Petőfi Rádió vezetői pénteken délelőtt szakmai díjakat adtak át Budapesten az Akvárium Klubban.
"A hazai zeneipar nem létezik a profi háttéremberek nélkül, mégis kevés figyelem összpontosul rájuk. A Petőfi Rádió szakmai díjaival ezért egy régóta tátongó űrt igyekszünk kitölteni, és elismerni azok munkáját, akiknek a profizmusa nélkül egyetlen hazai zenei produkció sem válhatna igazán sikeressé." – mondta el a pénteki díjátadón Pető Zoltán, a Petőfi Rádió főszerkesztője. "A Petőfi Rádiónál is számos háttérember dolgozik annak érdekében, hogy fennakadások nélkül működjön az adó. Csak velük együtt érhetjük el a célt, hogy a Petőfi Rádió a magyar zene nagyszínpada legyen. Éppen ezért a Petőfi Zenei Díj fontos elismerés házon belül is, hiszen ez a rádiós szakmai közösség is nagyon sokat tesz a magyar zenei kultúráért." – folytatta a főszerkesztő.
Amikor a ventilátor lopja el a jelszót
Biztonsági kutatók igazolták, hogy a számítógépházban található hűtőventilátor gyorsításával és lassításával adatok továbbíthatók egy közeli mobiltelefonra vagy más hangrögzítő eszközre.
Azt gondolhatnánk, hogy nem lehet jelszavakat ellopni egy olyan számítógépről, ami nincs hálózatba kötve, és még az USB portjai is le vannak tiltva. Az izraeli Ben-Gurion Egyetem szakemberei azonban igazolták, hogy egy elszigetelt gépről is kinyerhetőek adatok, ha egy kártevő segítségével ráveszik arra, hogy zajt adjon ki.
Aszalt sárgabarackot kellett kivonni a forgalomból
Az Európai Unió gyorsvészjelző rendszerén (RASFF) a lengyel hatóságtól érkezett az a bejelentés, miszerint magas szorbinsav tartalmat mutattak ki asztalt sárgabarackban. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) haladéktalanul felvette a kapcsolatot a magyarországi forgalmazóval. A kifogásolt termék szokásos fogyasztásával egészségártalom nem valószínűsíthető.
A TESCO sajátmárkás termékeként forgalmazott, 400g-os kiszerelésű, Törökországból származó aszalt sárgabarackból Magyarországra is érkezett. A laboratóriumi vizsgálatok a megengedett határértéket (1000 mg/kg) meghaladó mennyiségű 1211 mg/kg szorbinsav tartalmat mutattak ki a termékben.
Költözik a Budapest Music Expo
Új helyszínen, a Hungexpo területén szervezi meg a Budapest Music Expót a Hangszeresek Országos Szövetsége. A költözés oka, hogy a rendezvénynek eddig helyet adó SYMA csarnokot áprilisban bezárták. Az expót 11. alkalommal hozzák tető alá október 7-től 9-ig, és ez lesz az eddigi legnagyobb hangszerkiállítás.
A Huawei fotópályázatot hirdet az Instagramon
A Huawei Technologies Hungary fotópályázatot hirdet az Instagram közösségi hálózaton 2016. június 22 és július 17 között. A versenyben résztvevő felhasználók 4 héten keresztül, 4 különböző témában tölthetnek fel okostelefonnal készített fényképeket a Huawei által meghatározott hashtaggel az Instagramon lévő profiljukra. A Huawei a feltöltött fotográfiák zsűrizésére kategóriánként egy-egy ismert és elismert szakembert kért fel. Így a Leica Look – Balaton Kelemen Gábor fotográfus, a Leica-point.hu szerzője, a Monokróm fotózás – Helyi Arcok témában Stiller Ákos, a hvg.hu fotóriporter, az Éjszakai fotózás – Az éjszaka fényei kategóriában Rizsavi Tamás fotográfus, az Élettel teli színek – Vidéki színek témában Radisics Milán, természetfotó-riporter fogja kiválasztani a legjobb képet. Az első három kategóriában kizárólag Huawei P9 vagy P9 Plus okostelefonnal, az Élettel teli színek – Vidéki színek témában bármilyen márkájú okostelefonnal készült képekkel lehet pályázni. A nyertes fotók készítőit a Huawei egy-egy Huawei Watch-csal és az adott kategória zsűritagja által tartott egy-egy óra időtartamú fotós workshoppal díjazza. Egy felhasználó több témában és több képpel is nevezhet a versenyre.
HBO sikersorozatok regisztráció nélküli évadjaival jön az Aznap éjjel
A júliusban érkező Aznap éjjel továbbviszi a remek színészgárdát felvonultató True Detective és a kritikuskedvenc Drót örökségét. Az HBO ez alkalomból regisztráció nélkül is elérhetővé teszi e két krimisorozat első évadát, valamint az új produkció első része is mindenki számára megtekinthető lesz.
A Balatonnál is legyorsulja a 4G-t a Telenor
A Telenor idén 8,6 milliárd forintot fordít mobilhálózatának fejlesztésére, folyamatosan bővíti a 4G-nél is gyorsabb Hipernetet biztosító LTE Advanced technológiát már: Siófokon és Balatonfüreden is elérhetővé tette a technológiát. A Balaton környékén a nyári hónapokban legalább hatszorosára nő a mobilhálózat forgalma, de egyéb, turisták által látogatott településeken is számottevő növekedést tapasztalható.
A Telenor a turisztikai szempontból kiemelt településeken országszerte a hálózat optimalizálásával készül a megnövekedett forgalomra, a fesztiválhelyszíneken pedig mobil bázisállomásokkal bővíti kapacitását. Ezzel párhuzamosan egy új technológia, a 4G+ segítségével is bővíti a mobil adathálózat kapacitását: a technológia mostantól Siófokon és Balatonfüreden is elérhetővé vált.
Kétszer annyi gépet adott el az idei drupán a Canon, mint 2012-ben
A Canon Europe minden idők legsikeresebb drupa kiállításán van túl, a vállalat standján az idén a nyomdaipari cégek komoly érdeklődést mutattak a digitális nyomtatási technológiák iránt. Ennek eredményeképpen idén a Canon kétszer annyi tintasugaras nyomdagépet és széles formátumú nyomtatót tudott értékesíteni, mint a legutóbbi, még 2012-ben megrendezett drupán.
Új vezérigazgató a Class FM élén
A Class FM-et nemrég megvásároló Sláger Rádió Zrt. tulajdonosai - június 22-i hatállyal - a hazai és nemzetközi rádiós piacon több évtizedes tapasztalatokkal bíró Földes Ádámot nevezték ki a rádió vezérigazgatójává, a programigazgatói feladatokat pedig Hamvas Viktor látja el. A Class FM korábbi vezetője Turi Árpád valamint a programokért eddig felelős Tiszttartó Titusz távozik a rádiótól.
Alig több mint egy hónapja jelentették be, hogy a korábban piacvezető kereskedelmi csatorna, a nagy múltú, 2009-ig működő Sláger Rádió tulajdonosai megvásárolták a Class FM-et. A magyar kereskedelmi rádiós piacon a kezdetek óta jelen lévő Sláger Rádió Zrt. tulajdonosai új vezérigazgatót neveztek ki, a posztot mostantól Földes Ádám tölti be.
Költöztet a Jófogás
Ilyen sem volt még Magyarországon: az apróhirdetési portál a sikeres ingatlanvásárlás vagy lakásbérlet nyélbe ütése után el is költözteti felhasználóit az új helyre. Sőt, diákok számára is született megoldás a nyári albérletfenntartási problémákra: olcsón tárolhatják dobozaikat az új szemeszterig.
A Jófogás 2,2 millió számú hirdetése közül több mint 500 ezer az ingatlan kategóriában található. Ez a szám óriási, gyakorlatilag elsőbbséget biztosít az oldalnak a legnagyobb, kimondottan lakás és ház eladásra szakosodott site-okkal szemben. A fejlesztések folyamatosak ebben a divízióban: legutóbb például egy olyan ingatlanos applikációt adtak ki, ahol térképes nézetben is lehet keresni, és egyetlen gombnyomással időpontot egyeztetni a tulajdonossal. Viszont ha megtörtént az üzlet, legyen az lakásvétel vagy bérlés, a legnehezebb feladat, a költözés még hátra van.
Az USA-ban töltik be a világ leghalálosabb állását
Hatalmas földrajzi területe, sajátos kultúrája és társadalmi sokszínűsége miatt az USA egyedülálló érdekességek kimeríthetetlen forrása. Történelme során mindig is sajátos gondolatok mentén alakította ki gyakorlatát, elég, ha a politikára, az űrkutatásra vagy a sportra gondolunk. Az Egyesült Államok azonban mindezeken túl rengeteg okot ad a rácsodálkozásra.
Az USA államigazgatása a hadászatba és az űrkutatásba a mai napig rengeteg pénz fektet, habár az amerikai polgárok 27%-a nem hisz abban, hogy népük asztronautái valaha is elérték a Holdat. A szkeptikus hozzáállás nem zárja kis más kultúrákra való nyitottságukat és saját népükről való gondoskodást: a kormány a mai napig fizeti egy polgárháborús veterán nyugdíját – egész pontosan az ellátást a kiszolgált katona 85 éves lánya kapja.
Indul a Profilozók 6. évada az AXN-en
Rejtélyes gyilkosságok történnek Párizs utcáin, a rendőrség azonban hiába nyomoz az elkövetők után. A kicsit esetlen kriminálpszichológus, Chloé Saint-Laurent segítségével mégis sikerül felderíteni a titokzatos ügyeket. Június 28-tól hatodik évadával folytatódik a Profilozók című francia krimisorozat az AXN műsorán.
Itt a hőség – veszélyben az erdők
Sokan nem is sejtik, hogy kánikula idején, az éghető vékony biomassza akár egy óra alatt képes kiszáradni. Az extrém meleg miatt az erdők is fokozott veszélyben vannak. Ez pedig fokozott óvatosságot követel azoktól is, akik a szabadban szeretnének tüzet gyújtani.
A száraz-meleg időjárási viszonyok következtében a gyep, az erdei avar és tűlevélréteg, a lehullott gallyak, ágak teljesen kiszáradnak és könnyen lángra kapnak. A nagy melegben a tüzek gyorsan terjednek és erdőben nagyon hamar koronatüzekké fejlődnek. A gondatlanul meggyújtott vagy nem megfelelően eloltott tüzek, sok millió négyzetméter erdő, rét, nádas és benne többszázezer élőlény pusztulását okozzák. Ezen a kritikus állapoton, sajnos egy kisebb csapadék sem segít, a kánikulában egy helyi zápor után akár néhány órával is képes az erdő meggyulladni, ha nem vagyunk elég körültekintőek.
A nyomatott okos eszközök új generációját alkotja meg a Xerox
A magyar származású fejlesztő, Veres János vezetésével a Xerox amerikai kutatóközpontjában, a PARC-ban olyan 3D-s nyomtatási eljárás kifejlesztésén dolgoznak, amely lehetővé tenné a jövőben, hogy az okos eszközeit - technikai, vagy formai kötöttségek megtartása nélkül - bárki a saját elképzelése, fantáziája szerint készíthesse el.
SES: A műholdak létfontosságúak a videós tartalmak jövőjében
A SES S.A. (New York-i tőzsde: Euronext; Párizsi és Luxemburgi tőzsde: SESG) szerint a videós tartalmak jövőbeli sikeréhez létfontosságúak lesznek a műholdak, mivel azok kiváló minőségben képesek videókat közvetíteni bárhol, bármilyen eszköz számára. Az innovatív megoldást a júniusi Befektetői Napokon nyilvánosságra hozott, „A műholdak csatlakoznak a videós tartalmak fejlődési hullámához” elnevezésű friss SES Fehér Könyv írja le. Az anyag részletezi a SES videóstratégiáját, és ösztönzi a mai nézőközönség igényeihez igazodó, kiváló minőséget biztosító hibrid hálózatok használatát.
A szerencse az utcán hever
Ismét hatalmas utcazene jamboree-ra készül Veszprém, alig egy hónap múlva indul az OTP Bank Veszprémi Utcazene Fesztivál, felvonultatva a kontinens összes szegletéből érkező zenekarokat, előadókat. A fesztivál a feltörekvő zenészek nagy megmérettetése is egyben: július 20-23. között az utcán dől el, ki lesz a szerencsés, akinek pénz és hírnév is hull az ölébe.
Az újítások iránt érdeklődők rohamozták meg a Xerox inkjet nyomdagépeit a 2016-os drupán
A Xerox beváltotta ígéretét, miszerint a nyomdai inkjet berendezéseket még hozzáférhetőbbé és megfizethetőbbé teszik a nyomdai szolgáltatók számára. A vállalat sikerrel mutatta be ezen a rendezvényen az új inkjet berendezéseit, köztük a Xerox® Trivor™ 2400 íves, illetve a Xerox® Brenva™ HD vágott lapos nyomdagépet, és rekord eladásokkal zárta a június 10-én véget érő drupa 2016 kiállítást.