Újra képernyőn a MezTelenül
Újra képernyőn Magyarország egyetlen bulváros sportmagazinja, a MezTelenül! A SportKlub július 13–tól leadja a műsor legemlékezetesebb részeit, így a nézők láthatják többek között Dávid Kornélt és szerelmét, Azari Fruzsinát, találkozhatnak az apaszerepbe beletanuló Kucsera Gáborral, vagy a közúton igencsak tudatosan viselkedő Michelisz Norberttel. A MezTelenül 2012 májusában indult útjára a SportKlubon Magyarország első sportos bulvármagazinjaként, a 232 rész alatt számtalan exkluzív riport került képernyőre, a hazai sportélet legnagyobb alakjai nyitották ki otthonuk ajtaját a kamerák előtt, valamint mutatták meg mindennapi életüket. A MezTelenül adásait több mint kétmillióan látták.
Kuponnal féláron vásárolhat az Extreme Digital megújult üzletében
Az Extreme Digital honlapjáról is letölthető kuponokkal jelentős, akár 50 százalékos kedvezménnyel vehetnek meg a vásárlók több tucat terméket július 9. és 11. között, a budapesti Mammut I. bevásárlóközpont 2. szintjén nemrég átadott üzletben. A teljesen felújított, hatalmas raktárterülettel kibővített üzletben 5000 darab nyári ajándékkal várjuk az érdeklődőket.
A főbejárat liftjével szemben lévő, 250 m2-es Extreme Digital-üzlet egy teljesen új értékesítési koncepció keretében újult meg, amely a vásárlók minél kényelmesebb kiszolgálását célozza. Azonban július 9. és 11. között nem csak azért érdemes felkeresni a Mammut I.-ben lévő üzletünket, mert a korábbinál jóval több terméket tartunk ott raktáron, de csütörtökön, pénteken és szombaton jelentős akciókkal és nyereményjátékkal is várjuk a vásárlókat.
Három, kettő, egy: Sound
A világ legjobbjai: Hardwell, Dimitri Vegas & Like Mike, Tiesto, a Swedish House Maffia két tagja, Axwell vs. Ingrosso, a Faithless, Nicky Romero, Afrojack, Showtek, DVBBS és mintegy 80 további nemzetközi produkció, a magyar élvonallal összesen 200 fellépő, 5 forró napon át. Indul a MasterCard Balaton Sound.
A templomos lovagok ma is köztünk élnek?
A templomos lovagrend története és valódi küldetése majd hétszáz éve foglalkoztatja írók, teológusok, kincskeresők és történészek fantáziáját. Hova menekültek a templomosok az üldöztetések elől? Lehetséges, hogy már Kolumbusz előtt jártak Amerikában, leszármazottaik pedig még mindig ott élnek? Egy rejtélyes kőtábla ezt a teóriát támasztja alá. Mi történhetett az általuk őrzött kegytárgyakkal, például a Szent Grállal? A DoQ csatorna 'A Szent Grál Amerikában' című dokumentumfilmje a templomos lovagrend nyomába eredve ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre keresi a választ.
Élő videókapcsolattal tette teljessé webkonferenciáját a LogMeIn
A LogMeIn join.me alkalmazása több millió felhasználót számlál. A HTML5 technológián is alapuló online alkalmazás már nem csak képernyőmegosztást és hanghívást, de élő videókapcsolatot is létesít a résztvevők között. Az ingyenesen, letöltés nélkül működő join.me 2015 első negyedévében 31%-kal növelte a cégcsoport teljes árbevételét.
Palóc ételkülönlegességekkel készül a Mátraalja Fesztivál!
Igazi palóc tájételek várják a látogatókat az augusztus 8-9-i Mátraalja Fesztiválon, ahol a tradicionális térségi finomságok mellett extra ízkombinációkkal is készülnek a helyiek. A rétesbe gríz, a laskába pedig még csilisbab is kerül.
A pásztói Mátraalja Fesztivál nemcsak a zenei programját erősíti, hanem a gasztronómiai felhozatalra is odafigyel, hogy a látogatók egyedi fesztiválélményt kapjanak.
Iszak Eszti: „Nem minden az, aminek látszik”
Szinte mindig mosolyog és jókedvű a közösségi oldalain Iszak Eszti. A szép műsorvezetővel ugyan nem csak jó dolgok történnek, de a Facebookon igyekszik ezt nem hangsúlyozni. Nem ő az egyetlen, aki így tesz, ezzel azonban sokan hamis képet festenek magukról. Tudja ezt a népszerű műsorvezető is, aki most egy különleges fotózással hívja fel a figyelmet arra, hogy a közösségi oldalakon nem minden az, aminek látszik.
A VIVA műsorvezetőjének hatalmas rajongótábora van a közösségi médiában. Eszti a követőivel való kapcsolattartás egyik legfontosabb eszközének tartja a közösségi oldalakat, napi szinten számol be legnagyobb élményeiről fotókkal kísérve, ezért is vett részt a Telenor legújabb, HiperLike kampányában.
Osztrák vendégekre is számít az AlteRába
Folytatódik a bildeini Picture On és a körmendi AlteRába együttműködése, így mindkét eseményen komoly kedvezményekre számíthatnak a fesztiválozók. Azok az osztrák vendégek, akik bérletet váltottak a Picture On-ra, ingyenesen léphetnek be az AlteRábára, a körmendi bérletesek pedig mindössze 25 euróért kaphatnak két napos jegyet Bildeinbe. A részletek itt: http://www.alterabafesztival.hu/hirek/osztrak-vendegekre-is-szamit-az-alteraba
A 6. AlteRába Fesztivált 2015-ben július 14. és 18. között rendezik meg a Rába Szabadidőcentrumban.
Az E Ink olvasók evolúciója
Az e-olvasók piaca évről évre nő: a PocketBook adatai szerint 2014-ben eladási számuk Európában 30-40 százalékkal nőtt a korábbi évhez képest, míg a globális piac növekedési aránya elérte a 20 százalékot. Mint minden modern technológiának, az e-booknak is hosszú és bonyolult fejlődésen kellett végigmennie ahhoz, hogy elérje mai szintjét: az elektronikus tinta története közel 40 évre nyúlik vissza.
Az elektronikus papírt Nick Sheridan találta fel és mutatta be a nagyközönségnek 1975-ben, Amerikában. A Gyricon elnevezésű technológia negatív töltetű fekete és pozitív töltetű fehér, 20?100 mikron átmérőjű polietilén gömböket használ fel. A gömbök átlátszó szilikonlapon helyezkedtek el, és az éppen alkalmazott töltetű elektromosság szabta meg, hogy milyen irányba forduljanak, felfedve a fehér vagy éppen a fekete oldalukat. A technológia újdonsága ellenére azonban a hetvenes években még nem terjedt el széles körben.
25 éve együtt: Zoltán Erika és Kátai Robi nagykoncerttel ünnepelnek
Zoltán Erika idén több okból is ünnepel: férjével, Kátai Róberttel 25 éve ismerkedtek meg, és a jubileum alkalmából készített duett albumuk dupla platina lemez lett. Ennek örömére augusztus 29-én nyárzáró nagykoncertet adnak a budapesti Bikás Parkban – az egész napos rendezvényen jelen lesznek tánciskolájuk növendékei, emellett meglepetésprogramokkal és sztárvendégekkel is készülnek. A csütörtöki Sláger Híradóban Erika további kulisszatitkokat árul el közelgő klippremierjükről is.
Erika és Robi 25 évvel ezelőtt ismerték meg egymást meg és hozták létre tánciskolájukat. „Nagyon tartalmas időszak áll mögöttünk: tánciskolát alapítottunk, felléptünk, dolgoztunk, született egy gyermekünk és sokat utaztunk. 1993-ban Londonban jártunk egy lemez kapcsán, ahol vettünk egy-egy fülbevalót egymásnak, és ezeken a következő szöveg áll: ma jobban szeretlek, mint tegnap, de kevésbé, mint holnap. Ez a gondolat jellemzi leginkább az együtt töltött éveket, és bízom benne, hogy legalább még ugyanennyi időnk lesz együtt” – nosztalgiázott Zoltán Erika.
A Canon a 110 milliomodik cserélhető EF objektív elkészültét ünnepli
Új mérföldkőhöz érkezett a Canon az objektívgyártás területén: legyártotta ugyanis a 110 milliomodik EF-sorozatú cserélhető objektívét is[i] - egy ultranagy látószögű EF 11-24mm f/4L USM zoomobjektívet.
A Canon egyik védjegyének számító cserélhető EF objektív-sorozat gyártása 1987-ben kezdődött az utsunomiyai üzemben – az első EOS sorozatú tükörreflexes fényképezőgép megjelenésével együtt. Azóta is világszerte növekszik a kereslet a felhasználók széles köre által kedvelt Canon EOS termékek és objektívek iránt. Az igények kielégítése érdekében a gyártás ma már négy bázison történik.
Szegeden készül a Prémium Autós Navigáció
A Magyarországról indult sikersztori, az NNG felavatta szegedi fejlesztőközpontját. Az irodában jelenleg közel 30-an dolgoznak, de hónapokon belül 50-ig tervezik emelni a létszámot, hosszú távon pedig 200 fő felvétele a cél.
Az iGO Navigáció fejlesztője elkötelezett abban, hogy itthon tartsa fejlesztői bázisát, ehhez pedig megtalálja és magához vonzza a legtehetségesebb IT szakembereket. A cég második magyarországi központjának megnyitása jól jelzi ezt a szándékot.
Méheket szelídített Csobot Adél és Horányi Juli [GALÉRIA]
Csobot Adél és Horányi Juli nagyon szeret új, izgalmas dolgokat kipróbálni. Az X-Faktor sztárjai úgy döntöttek, egy délután erejéig méhésznek állnak, és bár eleinte tartottak a kaptárak körül szorgoskodó raj látványától, a szkafanderszerű ruhába bújva végül bebizonyították, akár méhészként is megállnák a helyüket.
Vadregényes környezetben, egy erdő szélén megbújó telepen ismerkedett a méhészet rejtelmeivel Csobot Adél és Horányi Juli. A lányokat tapasztalt szakember várta a helyszínen, ahol első lépésként védőfelszerelést: overallt és kalapot kaptak. A komoly óvintézkedések kissé megingatták az X-Faktor egykori versenyzőinek magabiztosságát, de végül lelkesen próbálták ki, milyen a méhészek élete.
Intim higiénia gyerekkorban: Így előzzük meg a fertőzéseket!
Az egészségmegőrzés egyik legfontosabb eleme a megfelelő személyes higiénia, ami az intim területek tisztántartását is magába foglalja. Sok szülő azonban még mindig tabuként kezeli a témát, pedig megfelelő kommunikációval számos probléma megelőzhető lenne. A kellemetlen tünetekkel járó fertőzések akár gyermekkorban is megjelenhetnek, a nyári időszakban pedig még nagyobb eséllyel támadnak a kórokozók.
Fontos, hogy a gyerekek már egészen kicsi korban megtanulják az intim területek tisztántartásának technikáit. A fiúk esetében többnyire elég, ha pisilés előtt és után is kezet mosnak, valamint megtörlik a féltett testrészt, a kislányoknál azonban komolyabb figyelmet kell fordítani az érzékeny területek védelmére, mivel ebben az életkorban a hüvelyben még nincs jelen a fertőzésekkel szemben védő lactobacillus (Döderlein) flóra, ezért a hüvelyfertőzések kialakulása gyakori probléma.
Nagy sikerrel zárt a Derby és Gasztroangyal Fesztivál [GALÉRIA]
Évszázados hagyomány elevenedett meg a Derby és Gasztroangyal Fesztiválon a hétvégén. A tradicionális lóversenysport és a nagy múltú magyar gasztronómia közös rendezvényén közel 20 000 látogató vett részt. Izgalmas futamok, különleges ízek, szórakozás, gyerekprogramok és lóversenyfogadás várta a Kincsem Parkban az érdeklődőket.
Kreatív fényforrás: Canon SPEEDLITE 430EX III-RT
A Canon ma mutatja be az EOS rendszer legújabb tagját, a SPEEDLITE 430EX III-RT vakut. A fotózási lehetőségek további bővítésére szánt új fényforrás a Speedlite 430EX II-t váltja fel a termékcsaládon belül, és modern funkciók egész sorát kínálja, beleértve az integrált rádiófrekvenciás vezérlést is, amely a kreatív megvilágítás egy teljesen új világát tárja fel.
Több kamionnyi meggyet osztottak szét országszerte
28 városban, közel 100 helyszínen osztottak ingyen meggyet három napon keresztül a termelők. Budapesten és 27 vidéki településen látták vendégül a mélybordó gyümölcs kedvelőit, így azok is friss vitaminforráshoz jutottak, akik egyébként nem engedhették volna meg maguknak, hogy ilyen formában is gondoljanak egészségükre.
Új kinevezések az SAP-nál
Rosch Balázs személyében új igazgatót nevezett ki az SAP Hungary Kft. A projektigazgató feladata a hazai SAP-s rendszerbevezetések stratégiai előkészítése, összefogása, felügyelete, és a projektvezetők szakmai irányítása. Rosch Balázs elődje, Tóth István régiós feladatot kapott.
A vezeték nélküli térhangzást egyszerűbben is el lehet érni
A Sony legújabb Sound Bar-ja az autentikus házimozizás élményét biztosítja a szobát betöltő hangzásával, melyért a hat, elkülönített hangszóró, a menő online zenehallgatási lehetőségek és a kevésbé gubancolódó vezetékek felelnek.
A helytakarékos HT-RT5 egyedülálló élményekkel gazdagítja a filmnézős éjszakákat, az örömteli baráti összejöveteleket és az otthon töltött mindennapokat. Egy dinamikus, 550 W-os, több csatornás erősítő áll készenlétben, mely által nemcsak hallhatjuk, de át is érezhetjük a különleges hangzást.