Izgalmas programokkal vár mindenkit a NÉBIH az idei OMÉK-on
Szeptember 23. és 27. között a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) szemléletformáló kampányaival is megismerkedhetnek a 77. OMÉK látogatói. A hivatal minden eddiginél nagyobb területen, mintegy 90 m2-en várja az érdeklődőket. A legkisebbek külön – a Mezőgazdasági Múzeummal közösen szervezett – gyerekszigeten múlathatják majd az időt. A kalandvágyók pedig egy rendhagyó termékteszten adhatnak hangot véleményüknek.
Felgyorsult életünkben a hatósági tevékenység önmagában nem elég, az élelmiszerlánc-biztonsági problémák felismeréséhez és elkerüléséhez kulcsfontosságú, hogy a vásárlók is felkészültek és tájékozottak legyenek. Ennek érdekében – az Élelmiszerlánc-biztonsági Stratégiában rögzített alapelvek mentén – a NÉBIH évek óta nagy hangsúlyt fektet a szemléletformálásra, a tudásmegosztásra.
Az OMÉK-on a hivatal valamennyi kampányával egyszerre ismerkedhetnek meg az érdeklődők: az Ételt csak okosan a mindennapi élelmiszerbiztonság útvesztőiben kalauzol el bennünket, a Szabad a gazdi a helyes állattartásra oktat, a Talajok Éve egyik legfontosabb természeti kincsünkre, a termőföldre hívja fel a figyelmet, a TUHIR a horgászat megismeréséhez nyújt gyors és egyszerű megoldást, míg a Szupermenta a minőségi termékek terepe. A kampányokban összefogott hasznos információkat játékos feladatokon keresztül sajátíthatják el a vállalkozó szellemű látogatók.
Az utóbbi évek felméréseiből látható, a magyar vásárlók számára fontos, hogy megbízható termelőtől, ellenőrzött, minőségi, teljes értékű hazai terméket vásárolhassanak. Éppen ezért a Földművelésügyi Minisztérium 2015-öt a helyi termékek évének nyilvánította, így az OMÉK-on is helyi specialitásoké lesz a főszerep. A minőségi élelmiszerek kiválasztásában szeretne segítséget nyújtani a NÉBIH termékteszt kampánya, a Szupermenta is. A komplex (laboratóriumi/érzékszervi/kedveltségi) vizsgálatoknak egy kisebb, ám annál izgalmasabb részébe, a kedveltségi tesztbe kóstolhatnak bele naponta többször is az érdeklődők. Az „étlapon” különböző almafajták szerepelnek majd.
A kisebbeket – a Mezőgazdasági Múzeummal közösen üzemeltetett – gyerekszigetünkre várjuk, ahol a kézműves foglalkozásoké és edukatív játékoké lesz a főszerep.