Nexus Prime: a Samsung a majdnem biztos befutó

Nexus

Igen kevés pletykát hallani az új Nexus-ról, avagy Nexus Prime-ról, ahogy újabban emlegetik. Annyi biztos, hogy Ice Cream Sandwich operációs rendszert kap majd, valamint a lelkét várhatóan a Texas Instruments OMAP4 chipsete adja majd. A gyártó kiléte egyelőre nem ismert, mint ahogy az alkatrészek specifikációi sem, azonban a legújabb híreket olvasva szinte biztosra vehető a Samsung, mint befutó. És itt most nem csak arra gondolok, hogy a CyanogenMod alapítója beállt a soraiba, de a Nexus Prime kijelzőjét a Samsung gyártja majd.

Ugyan eddig nem sokat lehetett tudni, de egy dologban minden pletyka megegyezett: az új Nexus kijelzője 1280 × 720 pixeles, HD ready felbontáson jeleníti meg a dolgokat, a koreai Electronic Times információi szerint ezt a Samsung által gyártott Super AMOLED HD kijelző segítségével teszi majd.

A kijelző a magas felbontás eléréséhez Pentile technológiát használ, mely a szokásos RGB-RGB al-pixelréteg helyett RG-GB elrendezést alkalmaz. A dolognak sajnos van hátulütője is. A színek ragyogóak lesznek, hasonlóan ámulatba ejtőek, mint a Galaxy S 2 Super AMOLED Plus kijelzőjén, azonban szöveg megjelenítésére nem a legjobb a Pentile technológia. Nyilván nem attól kell tartani, hogy olvashatatlan lesz a kijelzőn bárminemű szöveg, csupán egy minimális, árnyalatnyi élvezeti veszteséggel kell számolni (már ha egyáltalán szabad szemmel észrevehető lesz az átlag felhasználó által...).

És akkor most fussuk át gyorsan, miért is a Samsung a legesélyesebb:

  • A második Nexus telefon, a Nexus S brilliáns, és szintén a koreai cég gyártotta
  • Jelenleg csak a Samsung Android-jaiban található NFC chip (Nexus S és Galaxy S 2 - ez utóbbi csak néhány régióban)
  • A Samsung az előző negyed évben első helyen végzett a mobiltelefon eladási versenyben

A jelöltek közt ott található még a HTC is, azonban a cég körül manapság sok az elégedetlen vásárló, valamint a beígért nyílt bootloaderek sem érkeznek olyan tempóban, mint azt a közösség várná. Az Android nyílt volta miatt pedig a felhasználók szívesebben választanak olyan telefont, amelyre könnyedén tehetnek főzött ROM-ot.

Az LG korábban már egyszer visszalépett a Nexus versenyből, aminek folytán a HTC elhappolta az első zászlóshajó gyártásának lehetőségét, míg a Sony Ericsson telefonjairól kevesen nyilatkoznak elismerően. A dizájnjukra általában nincs panasz (bár szerintem kifejezetten nőiesek), de tudásban hagynak kívánni valót maguk után.

A Google-nek pedig olyan partnerre van szüksége, akiben megbíznak a vásárlók, mert bizonyított már. A Samsung mind a Nexus S-sel, mind a Galaxy S-sel, valamint a Galaxy S 2-vel és variánsaival megmutatta, hogy mire képes, és nem csak felső kategóriában, de az olcsóbb telefonok terén is használható készülékekkel állnak elő (ellentétben mondjuk az Xperia X10 családdal). A HTC jó telefonokat gyárt, nincs gond velük, viszont csak drágább kategóriákban.

A hivatalos bejelentésre valószínűleg már nem kell sokat várnunk, hiszen egyre többször bukkan fel az októberi dátum. Az első példányok pedig várhatóan karácsony körül kerülnek majd a boltok polcaira.