Soha ennyit nem mobiloztak a telenorosok külföldön

Augusztusban 38 ezerrel több magyar telenoros ügyfél vett igénybe roamingszolgáltatásokat és a külföldön bonyolított mobilinternetes forgalom megháromszorozódott. A Telenor továbbra is népszerűsíti ügyfelei körében a külföldi mobilhasználatot: új EU Roaming kiegészítő szolgáltatást kínál a MyTariff L és MyTariff XXL díjcsomagot használóknak.

1500 forintos havidíjért korlátlanul telefonálhatnak haza, díjmentesen fogadhatják az otthoniak hívásait az Európai Unió országaiban (és valamennyi egyéb, az 1-es díjzónába sorolt országban, például Horvátországban)[1], és korlátlanul telefonálhatnak az adott országon belül is, akik a MyTariff L vagy XXL díjcsomagot használják, és megrendelik az EU Roaming kiegészítő szolgáltatást. A szolgáltatás személyi használatra, utazási célra vehető igénybe. A rendkívül kedvező telefonálási feltételek mellett még 100 MB roaming adatot is felhasználhatnak az EU-ban a szolgáltatást megrendelő telenorosok. Ha még többet szeretnének internetezni, akkor ezt 1990 forintos egyszeri díjért megtehetik, így az adott hó végéig további 500 megabájtot forgalmazhatnak az Európai Unió, illetve az 1-es díjzóna országaiban. A mobilinternet használatának lehetősége azért különösen fontos, hiszen minden második magyar utazás közben is használja az internetet[2].

Rekord a külföldi mobilinternetezésben
A teljes nyarat tekintve a roaming mobilinternetes adatforgalom a háromszorosára emelkedett a Telenornál, a magyar ügyfelek a legtöbbet Németországban, Horvátországban és Ausztriában mobilinterneteztek.

Nagy sikerük van a nyár elején bevezetett, 1-2 gigabájtos EU Net Hetijegy M és L csomagoknak, ezeket tizenötezer ügyfél aktiválta a nyár folyamán. Augusztus hónapban a Telenor magyar ügyfeleinek külföldi mobilinternet forgalma minden korábbinál magasabb volt: 4 terabájttal, vagyis 4096 gigabájttal múlta felül a tavaly augusztusi forgalmat. A forgalom növekedését az is ösztönözhette, hogy március óta tizenötről harmincháromra nőtt azoknak az országoknak a száma a világban, ahol a 4G-n használhatnak roaming mobilinternetet az ügyfelek. Az egyik legnépszerűbb magyar utazósblogger, Travellina a Telenor amerikai roaming partnerén keresztül 4G-n osztotta meg követőivel a legfrissebb élményeit a 66-os útról négy és fél héten át.

A kedvező mobilinternetezést biztosító Világ Net Hetijegy idén először az Európai Unión kívüli, 2-es díjzónába[3] eső országokban is elérhetővé vált. Ezen országok közül a Telenor ügyfelei legtöbbet Svájcban, Törökországban és az Egyesült Államokban használták a mobilkészülékeiket.

Hogyan lehet megrendelni?
Az EU Roaming kiegészítő szolgáltatást[4] SMS-ben az 1750-es hívószámra küldött EUR500 üzenettel lehet megrendelni, de a MyTelenor alkalmazásból, a 1220-as számon elérhető telefonos ügyfélszolgálaton, a Telenor internetes felületén, illetve a vállalat üzleteiben is aktiválható, minden esetben legfeljebb 72 órás aktiválási idővel.

A teljes egészében az ügyfelek igényeihez igazítható MyTariff előfizetési csomagokat februárban vezette be a Telenor, a MyTariff L és MyTariff XXL csomagok normál felhasználás mellett korlátlan beszédhívást tesznek lehetővé minden normál díjjal hívható magyar belföldi hálózatban. Az L jelű csomag 500 megabájt, az XXL-csomag 2 gigabájt belföldön használható Hipernetet tartalmaz, az utóbbi díjcsomaggal pedig SMS-ezni is korlátlanul lehet belföldön.


[1] Andorra, Ausztria, Belgium, Bulgária, Brit Virgin szigetek, Ciprus, Cseh Köztársaság, Dánia, Egyesült Királyság, Észtország, Finnország, Francia Guyana, Guadeloupe, Martinique, St. Martin, St. Barthelemy, Marie-Galante, The Saints and Desiradem, Franciaország, Gibraltár, Görögország, Hollandia, Horvátország, Írország, Izland, Lengyelország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Málta, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia

[2]  A GfK és a Paypal 2015. augusztusi közös kutatása szerint

[3] Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália, Bosznia-Hercegovina, Brazília, Egyesült Arab Emírségek, Egyiptom, Észak-Ciprus, Hong Kong, India, Indonézia, Izrael, Japán, Kanada, Kína, Koreai Köztársaság (Dél-Korea), Koszovó, Malajzia, Marokkó, Mexikó, Montenegro, Oroszország, Svájc, Szerbia, Szingapúr, Tajvan, Thaiföld, Törökország, Ukrajna, Új-Zéland

[4] A szolgáltatás 2015. szeptember 4-étől visszavonásig (megrendelt szolgáltatások visszavonását is beleértve) érvényes.