Ne fizessen rá az online vásárlásra!

Online vásárlás

Pénzt és időt spórolhatunk meg azzal, ha az online apróhirdetések között böngészve vásárolunk, de néhány aranyszabályt érdemes fejben tartani, hogy a megkötött üzlettel mindenki elégedett legyen. Dobra Péter, az Apród.hu apróhirdetési üzletág igazgatója elárulja, mire kell mindenképpen figyelnünk, ha az interneten szerezzük be az óhajtott tárgyakat, szolgáltatásokat.

Böngésszen online, vegye át személyesen! –  Az apróhirdetési oldalon lehetőség nyílik arra, hogy lakóhelyünk szerint keressünk rá a termékekre. Érdemes kiválasztani a legközelebbi eladókat, mert így csak a „szomszédba” kell átugranunk, hogy szemrevételezzük a kiválasztott tárgyat. Fontos tanács, hogy találkozzunk személyesen az eladóval, mert így meggyőződhetünk arról, hogy a termék nem sérült, szépséghibás, vagy hiányos. A vásárlásnak ez a leggyorsabb, legkényelmesebb és egyben legbiztonságosabb módja.

Ne utaljon előre! –  Bizonyos eladók rosszhiszeműek, és arra bíztatják a vásárlókat, hogy utalják át a vételárat, cserébe azonban semmit sem küldenek. Ne utaljunk előre! Ha mégis elutaltuk az összeget, a megvásárolt terméket azonban nem kaptuk meg és az eladóval sem sikerül rendezni az ügyet, jelezzük ezt az ügyfélszolgálaton, valamint az illetékes rendőrkapitányságon. A portál minden segítséget megad a bűnüldöző szervek munkájához.

Jelentse, ami gyanús! –  Bár az ügyfélszolgálat hivatalból átnéz minden hirdetést, ami megjelenik az oldalon, felügyelni csak a formai szabályok betartását tudják, az apróhirdetés valóságtartalmának ellenőrzésére nincs lehetőség. Az oldal felhasználói a „Jelentés” ikonra kattintva jelezhetik az ügyfélszolgálatnak, ha valamelyik hirdetést gyanúsnak találják. Érdemes megindokolni, hogy miért feltételezünk visszaélést. Fontos, hogy minden esetben az ügyfélszolgálatot tájékoztassuk, ne a portál közösségi oldalán „panaszkodjunk”, mert ha az illető mégsem csaló, akkor egy ártatlan embert rágalmazunk meg. Ha azonban beigazolódik a gyanúnk, és eljárás indul ellene, egy ilyen poszt hátráltathatja a hatóságok munkáját.

Ne adjon pénzt az információkért! – Alapvető szabály, hogy a munkaszervezőknek tilos regisztrációs díjat kérni az álláskeresőktől. Azaz, ha internetes álláshirdetésre jelentkezünk, és a feladó közli, hogy további információt csak pénzért oszthat meg, azonnal jelezzük ezt az ügyfélszolgálatnak.

Az Apród.hu az Allegroup.hu Kft. ingyenes apróhirdetési oldala, 2011 márciusában kezdte meg működését, jelenleg több mint kétmillió apróhirdetés található rajta.