Az Engadget karácsonyi tippjei: kiegészítők, tartozékok
Szerkesztőségünk javaslata a képen látható jelmez, de akár a hölgyet is szívesen látjuk egy vacsorára (a lányok nevében nem tudok nyilatkozni). Aki azonban nem gerjed az ilyesmire, illetve más jellegű ajándékkal szeretné meglepni ismerőseit, annak jöjjön pár tipp.
Az Engadget oldalán idén is megértik problémáinkat. Pontosan tisztában vannak vele, milyen nehéz is szeretteinket valami igazán szívbetaláló ajándékkal meglepni karácsony ünnepén. Ezen egyszerű apropóból itt egy kis segítség a még bizonytalankodóknak, hátha megtalálják barátaiknak és családtagjaiknak az ideális meglepetést vagy kapnak néhány ötletet saját kívánságlistájuk kiegészítéséhez.
Tartozékok. Ebbe a skatulyába aztán igazán sok kütyü belefér. Most azonban itt egy kis segítség, melynek „önzetlen” célja, hogy rendet teremtsen a káoszban és ellásson minket jobbnál jobb ötletekkel.
Hasznos meglepik
Először is egy roppant praktikus darab. A Sanyo Eneloop elemeiből és a hozzájuk készült töltőből összeállított készlet. Ami kétségtelen, hogy ez egy olyan választás, amit bárkinek is ajándékozunk, használatba kerül. Emellett a legutóbbi tesztek szerint a Sanyo elemeinél nehezen választhatnánk jobbat, a töltő és az egy párra való AA elem pedig összesen 10$-ba kerül csak.
Aztán egy első pillantásra nem túl ésszerű tipp: a Logitech K750-es vezeték nélküli napenergiával táplálkozó billentyűzet csodája. Ez mellesleg korántsem egy szokványos darab a napimádó eszközök közül. A roppant elegáns klaviatúra az egészen minimális környezeti fénnyel is képes jóllakni, akkor is, ha soha életében nem lát természetes fényt. És emellett még a billentyűzetek között sem egy utolsó példány 79,99 $-ért.
Noha varázsereje kétségbe vonható, mégis a listán szerepel az Apple Magic Trackpad-je, mely ideális ajándék a környezetünkben fellelhető Mac felhasználók számára. A Magic Trackpad sajátsága, hogy híven utánozza a laptopok multitouch trackpadjeit, így tulajdonképpen az egeret kiváltó remekbeszabott érintőtábla, nagyjából 70 $-ért.
Hasonlóképpen kedves holmi a Motorola Oasis Bluetooth headset, mely szinte minden tekintetben megfelel a headsetekkel szemben támasztott elvárásoknak. Remek hangminőséget szolgáltat, kiemelkedően kényelmes és még csak nem is nézünk ki vele idétlenül. Bár 80$-ért illik is mutatni valamit.
Amiken viszont érdemes gondolkodni…
Az Engadget figyelmessége e téren is megnyilvánult, kaptunk ugyanis némi támpontot, hogy mivel nem olyan nagyon jó ötlet meglepni barátainkat.
Első a feketelistán a Jawbone Jamboxa. A 200 $-os áron kínált hordozható hangszóróba kis mérete ellenére is nagy hangerőt sikerült csempészni. A 85 decibellel kiabáló eszköz Bluetooth-szal és cserélhető elemekkel is el van látva, valamint a Jawbone termékeitől megszokottan gusztusosan négyféle szín közül válogathatunk. Viszont ha dackorszakukat élő gyermekeink számára választjuk, könnyen megbánhatjuk döntésünket.
A bármilyen alkalomra szánt ajándékok közül az egyik legkommerszebb egyértelműen a karóra. Nem kivétel ez alól a Phosphor World Time E Ink sem, mégis akadnak előnyei. Először is az aránylag szolid 150-195 $ miatt nem szükséges bankot rabolni, másfelől a Phosphor új World Time sorozata messze kiugró az árkategóriában és mellesleg adathordozóként is korrektül funkcionál.
Sokan képesek meglenni önálló webkamera nélkül, aki azonban gyakorta kénytelen videokonferenciákon részt venni annak nem biztos, hogy minden igényét kielégítik az integrált eszközök. Erre praktikus megoldásként ajánlja az Engadget a 100 $-os áron kapható LifeCam Studiot a Microsofttól. A teszteken relatíve jól teljesítő szett az áráért HD videóval és még rossz fényviszonyok közt is kivehető képminőséggel szolgál.
Az Iomega eGo USB 3.0-ás hordozható merevlemezei sem tűnnek rossz választásnak 130$-ért, mindazon hozzátartozóinknak, akik nem nagyon szeretik back-upolni adataikat. Az eszköz pedig akkor is jól megtalálja a közös nevezőt a számítógéppel, ha az történetesen nincs felkészülve az USB 3.0-ra. A kapacitást tekintve, mind 500 GB-tal, mind a kerek 1 TB-tal rendelkező modell elérhető.
Egy kicsit talán túlzottan is kézenfekvő lehetőség egy GPS-eszköz. Ha már viszont ilyet kap tőlünk szeretett családtagunk, akkor érdemes a Garmin nuvi 295W-re bökni, melyben 3 megpixeles kamera és beépített Wi-Fi vár minket, melyen akár az emailjeinkre is vethetünk egy pillantást vagy feltöltehetünk geaotagelt fotókat. Tulajdonképpen gondoljunk a Garminphone-ra csak phone nélkül, 100-150 $-ért.
Végül néhány ajánlat kizárólag a vastag pénztárcával rendelkezőknek:
Recon-Zeal Transcend síszemüveg, beépített heads-up kijelzővel és GPS-szel. Ha bármely ismerősünk megvan veszekedve, mind a téli sportokért, mind a technikai luxusért, és ráadásul félő, hogy képes eltévedni, akkor valószínűleg ezzel a szívébe lopjuk magunkat. Parányi LCD kijelző, GPS és polarizált lencsék súlyos 400-500$-ért.
A Garmin nuvi 3790T sem egy szokványos GPS holmi. A 295W-vel ellentétben sem beépítette Wi-Fi, sem kamera nincs rajta, mégis kérdésen felül a legsimulékonyabb navigációs egység, mely természetesen nem fukarkodik a legfontosabb GPS lehetőségekkel sem. 4.3-inch, WVGA multitouch kijelző, már ez is valószínűleg meghaladja az otthoni GPS képességeit. Persze 400-450-$-ért már lehet is…
Nem éppen átlagos ajándék egy 450-500 $-t érő headphone sem, mégsem valószínű, hogy nagyot csalódik, akit egy Shure SE535-öskével lepnek meg. Ez sem kivétel a bölcs szófordulat alól, miszerint „ihajj, de megéri a pénzét!”
Az adattárolás ugyan nem egy különösebben érdekfeszítő téma, a Drobo FS mégis mindent megtesz érte, hogy az legyen. Ez nem egy átlagos NAS 700$-ért, a Drobo FS-ben 5 cserélgethető meghajtó található, ízlés szerint kombinálható kapacitással, valamint természetes Time Machine támogatással is rendelkezik (amúgy pedig nem elhanyagolható módon egy robot! Vagy legalábbis olyasmi…).