Titánok harca III: Samsung Galaxy S 2 vs. HTC Amaze 4G

HTC Amaze 4G vs. Samsung Galaxy S 2 Hercules

Ma esti összecsapásunk két főszereplője az Android piac valószínűleg két legerősebb játékosa: a Samsung Galaxy S 2, és a korábban már idegenben megmérettetett HTC Amaze 4G. Eredetileg mindkét készülék az amerikai T-Mobile új üdvöskéje, mégis úgy gondoltam, hogy érdemes összemérni a kettőt. Nagyjából egy árban vannak (~+/- 50 dollár), mindkettő könnyedén beszerezhető eBay-en, és miután GSM hálózatot használnak, itthon is működni fognak.

A Hercules-ről annyit kell tudni, hogy ellentétben az eredeti Galaxy S 2-vel, 4.52"-os kijelzővel, valamint csak kapacitív gombokkal rendelkezik. A HTC Amaze 4G ezzel szemben 4.3"-os kijelzővel rendelkezik. Ez az apró különbség nem jelent különösebb eltérést, azonban aki nagyobb felületen szereti nézni a dolgokat, máris írhat egy pontot az S 2-nek.

Mindkét telefon nagyjából 130mm magas, szélességüket nézve sincs jelentős eltérés: az Amaze 4G 65.6mm, míg a Hercules 70mm. Az igazi különbség a vastagságban mutatkozik meg: az S 2 variáns továbbra is tartja a 9mm-es méreteit, míg ellenfele felszedett pár grammot, amely 11.8mm-es derékbőséget eredményezett, valamint némi extrát hasi tájékon. A Hercules 135 grammot nyom, az Amaze 4G 173-at.

A kijelző területén azonban már jobban áll a HTC versenyzője: mivel nagyjából azonos méretekről beszélünk, a 960×540 pixeles felbontás, szemben a Hercules 800×480 pixelével, jóval magasabb PPI értéket jelent, amely élesebb, szebb képeket és megjelenítést ígér. De az S 2 Super AMOLED Plus kijelzőjével korrigálja a hiányosságait ezen a területen, és még tűző napsütésben is jól olvasható.

Az alapértelmezett felhasználói felületet mindkét esetben a gyártó saját Launchere biztosítja: a HTC a legújabb Sense-szel, a Samsung a legújabb TouchWiz-zel csábítja a vevőket. Ez abszolút ízlés dolga, ráadásul számtalan formában léteznek replikák, így nem gondolom, hogy ez különösebben döntő faktor lenne. Én személy szerint szeretem az alap Android launchert is, de ugyanígy órákat tudok eltölteni a megfelelő ikonok és háttér kiválasztásával. Éppen ezért ugrojunk is egy sokkal lényegesebb részhez, a telefonok lelkéhez.

Mindkét készüléket egy 1.5GHz-es, két magos Qualcomm SoC hajt, melyet mindkét esetben 1Gb RAM támogat. Emellett mindketten 16Gb belső tárhellyel rendelkeznek. Ezzel még mindig nem vagyunk előrébb, nézzük tehát, mit nyújt az optika.

Mindkét telefon 8 megapixeles hátoldali, és 2 megapixeles előlapi kamerával rendelkezik. Ráadásul mindketten FillHD felbontásban rögzítenek videókat. Azonban a HTC Amaze 4G kifejezetten kamera-centrikus okostelefonként lett megjelölve. Ezt bizonyítja az f/2.2 széles látószögű lencse, valamint a két LED vaku. Emellett a kamera alkalmazása is több lehetőséget nyújt, mint a Hercules-é.

A hardveres gombok szerelmesinek pedig külön jó hír, hogy a telefon jobb oldalán található egy dedikált kamera gomb, amely a Samsung-on szintén nem lelhető fel.

Persze ez nem jelenti azt, hogy az S 2 nem csinál jó képeket. Éppen ellenkezőleg, akár kompakt gép helyett is tökéletesen használható. Képstabilizátor, LED vaku, és mosoly felismerés - csak néhány az alap funkciók közül.

Az igazi különbséget az akkumulátor idő jelenti: míg az S 2 1.850mAh-s akkumulátorral lett felszerelve, a HTC valamivel kisebb, 1.730mAh-s telepet hordoz.  Ez 7 óra telefonálást jelent a Hercules-sel, az Amaze-zel pedig 6-ot. Ennek ellenére az Amaze 264 óráig is talpon marad egyetlen feltöltéssel, ami jelentős előny a Samsung 167 órájával szemben.

Ami az árat illet, mint már említettem, ~50 dollár különbség található a kettő között. Az Amaze 4G 650 dollár körül, a Hercules 600 dollár körül mozog.

Mivel jelentős árkülönbségről nem beszélhetünk, így igazi győztest hirdetni megint nehéz. Az S 2 vékony, gyönyörű megjelenése, valamint a nagyobb Super AMOLED Plus kijelzője határozottan sok-sok pontot hoz számára, de aki inkább egy multimédiás felhasználásra orientált telefonra vágyik, annak mindenképp az Amaze a megfelelő választás. Teljesítményben egyformán lehet számítani mindkettőre, egyikük sem hagyja cserben a felhasználót. Akinek fontos az akkumulátor idő, annak egyértelműen az Amaze 4G javasolt (bár személyes tapasztalatom, hogy minden okostelefont este ígyis-úgyis fel kell dugni töltőre).

Ami talán még egy picit az S 2 mellett szól, hogy a HTC egyelőre még nem oldotta fel a telefon bootloader-ének a zárolását, tehát főzött ROM-okra és egyedi kernelekre egy jó ideig még nem lehet számítani. Ez persze megint nem fő szempont, és csupán azoknak lehet érdekes, akik szeretnek az ilyesmivel játszani. De érdemes szem előtt tartani.