Samsung Galaxy S 4: nem lesz itt trónfosztás

Samsung Galaxy S 4

A Samsungnál remek munkát végeztek a Galaxy S 4 titokban tartásával. Gyakorlatilag az elmúlt két napot leszámítva semmit nem mondhattunk biztosra, nem is beszélve a telefon külsejéről. Sokáig úhy tűnt, hogy csak az euórpai modellben lesz majd nyolc magos processzor, valamint külsőleg sokkal inkább az S 2-re hasonlít majd az új SGS. De két nappal ezelőtt minden borult, amikor egy kínai oldal nem csak képekkel, de videókkal is elárasztotta az internetet.

Ezek megerősítették a korábban kiszivárgott benchmark tesztet: a Galaxy S 4 valóban egy nyolc magos Exynos 5 Octa processzorral és 2GB RAM-mal lett felszerelve. Az Octa két négy magos blokkból épül fel, amelyek közül a égy Cortex-A7 processzor a kisebb energiabefektetést igénylő feladatokat látja el, míg amikor izomra van szükség akkor munkába lendülnek az A15 magok. Ez sokat lendít majd az akkumulátor élettartamán, ami egyébként 2.600mAh-ra hízott.

De igaznak bizonyultak a kijelzővel kapcsolatos hírek is, miszerint egy 4.99”-os AMOLED kapott helyet a telefonon.

Azonban a Galaxy S család nem csak a nyers erejével emelkedik ki az Androidok soraiból: a Galaxy S 3-nál bemutatott Smart megoldások sora még tovább bővült az S 4-gyel. Ezek közé tartozik a Smart Pause, amely megállítja a videót, ha épp nem nézzük a kijelzőt, de ha elérjük az adott cikk alját vagy szélét a telefon automatikusan scrolloz majd helyettünk. És akkor még nem is beszéltünk a Floating Touchról, ami lehetővé teszi, hogy a kijelző megérintése nélkül, az ujjunkat felette “lebegtetve” hajtsunk végre műveleteket.

Vagy itt van például az új lockscreen is, amit leginkább úgy lehetne összegezni, hogy az ujjunkat lenyomva bármelyik irányba indulva unlockolhatjuk a telefont, miközben a J.J. Abrams által is sokat használt lens flare effekt követi a mozdulatot. Nincs se gyűrű, se nyilak, se irányzék.

Persze pusztán szoftveres újításokkal nem lehet meggyőzni senkit, éppen ezért a hardver területén sem spóroltak Sammyék. Mint már említettem, a processzor nyolc magot rejt magában, de a hátoldali kamera felbontása is 13 megapixelre nőtt a tavalay 8-ról. Ami pedig az előlapit illeti, a Samsungnál elérték a 2 megapixeles határt. Plusz az új featurek miatt valamivel nagyobb is lett az optika átmérője, de ez szinte magától értetődött.

Ami a külsőt illeti, a korábbi pletykákkal ellentétben az SGS 4 az előző generációs dizájnt követi, vegyítve a Note 2 megjelenésével. A hátoldal ismét mintázott lett, míg a kijelző alatt helyett kapot a hardveres Home és a két kapacitív gomb. Természetesen a Galaxy S 4 az anyaghasználat szempontjából is követi elődeit: mint azt korábban az egyik alelnök kifejtette, a gyártó még jó ideig a műanyag mellett teszi le a voksát. Olcsó, strapás, könnyű tömeggyártani - plusz nekem soha nem volt semmi gondom vele. Minden mellett lehet pro és kontra is felhozni érveket, szerintem amíg rendesen működik a telefon addig nincs semmi gond.

Mint az várható volt, a dobozból kivéve már az első bekapcsoláskor Android 4.2.2 fut majd a telefonon.

Amihez viszont kétség sem fér, hogy a Samsung Galaxy S 4 az idei év egyik legjobb telefonja, amit hamarosan mi is kezelésbe veszünk majd.