ICE - In Case of Emergency
Ma egy olyan program kerül nagyító alá, melyre remélem minél kevesebb olvasónknak lesz szüksége élete során, de sajnos sosem lehet tudni. Az ICE (In Case of Emergency) olyan adatainkat tárolja, melyek komoly segítséget jelenthetnek a baleset helyszínére érkező mentősöknek, illetve a majdani kórházi személyzetnek.
A program négy nyelven tud (német, angol, francia, holland), melyek közül mindjárt az indítás után kiválaszthatjuk a számunkra megfelelőt. A menü gombot megnyomva különböző utasításokat adhatunk meg, például, hogy csak a bal kezünkön könnyebben található véna infúzió bekötésére.
A Who to call menüpontban megadhatjuk, kiket szeretnénk, ha értesítenének, amennyiben történik valami velünk. Ez a nemzetközileg bevett gyakorlatot helyettesíti, miszerint az adott személyeket ICE1, ICE2... álnéven is elmentjük a telefonba. A kívánt személyeket közvetlenül a kapcsolatok közül választhatjuk ki.
A harmadik menüpontban személyes adatainkat, valamint a lényegesebb információkat adhatjuk meg (név, kor, magasság, súly, vércsoport, TAJ szám, személyi szám, stb...). Amennyiben rendelkezünk saját orvosokkal (például gyógytornász, szemész, idegsebész...), úgy az ő számukat is megadhatjuk. Ők egy külön szekcióba kerülnek, ahol a telefonszám mellett a nevük, valamint a szakterületük is megjelenik.
A következő menüpontban a különböző allergiáinkat adhatjuk meg (pl. gyógyszer, étel).
A Conditions menüpontban a speciális, krónikus betegségeinket (pl. asztma) adhatjuk meg, melyről fontos tudnia egy idegen orvosnak, mielőtt kezelne minket.
A legutolsó, Medication menüpontban a rendszeresen szedett gyógyszerek listáját adhatjuk meg, ami több szempontból is jól jöhet: egyrészt sok gyógyszer nem szedhető egyszerre, valamint, ha épp nincs nálunk, akkor az orvos tudja, hogy mit adjon nekünk.
A program két, különböző méretű asztali, valamint egy Lock screen widget-tel is rendelkezik, melyek segítségével egyetlen kattintással elérhetőek lesznek az információink.
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy az orvosnak nem az lesz az első dolga, hogy a telefon után nyúljon, és megnézze, van-e ICE alkalmazás, illetve információ, de előbb-utóbb úgyis megnézik az ember telefonját. A szükséges információk egy helyen tárolása komoly segítséget jelenthet, és akár életet is menthet. Remélem kevés olvasónknak bálik majd hasznára a program, de sajnos sosem lehet tudni...