Fennakadások mindkét fronton?

Galaxy Nexus

Október közeledtével egyre nagyobb a hype nem csak az iPhone 5, illetve az iPhone 4S körül, de a következő Nexus sem marad spekulációk nélkül. Szinte naponta bukkannak fel kedvenc barátaink, akik "közel állnak a fejlesztéshez", és készségesen terítik az információt apró adagokban. Ha hihetünk ezeknek a forrásoknak, a következő 2-3 hétben az összes telefon bemutatkozik. Vagy mégsem.

Őszintén szólva én nem aggódnék a most következő információk miatt. Mindkét bejelentést zseniális húzásnak tartom, hiszen mivel lehet még több figyelmet vonni egy olyan eszköz felé, ami már így is 120%-ot kap? Természetesen azzal, hogy problémák akadtak a gyártás során, és csúszik a megjelenés.

A DigiTimes hírei szerint az iPhone 5-höz gyártott érintőkijelzők jelentős részével problémák vannak. Az érintő felület, valamint az alatta található réteg közé beékelődő levegőbuborékok használhatatlanná teszik a panelt. Ez egy olyan hiba, amit igen nehéz a gyártás során észrevenni, és általában csak az összeszerelés után derül ki.

A probléma jelenleg csak a Wintek-nél jelentkezett, akik az új iPhone-ok közel 25%-ához gyártják az érintőképernyőt. A cég állítása szerint a hibát gyorsan orvosolják, és minden a tervezett ütemben halad majd, ami 26 millió telefon kiszállítását jelenti az utolsó negyedben.

Mit jelent ez a vásárlókra nézve? Semmit. Mindenki megkapja majd az 5. generációs iPhone-ját, csak az Apple boltok előtt lesz megint hatalmas a sor. 

De a másik fronton sincs minden rendben az ellátmánnyal. A Texas Instruments, az OMAP4 chipsetek gyártója eddigi leggyorsabb, 1.5GHz-es, két magos lapkája adja majd a következő Nexus lelkét - azonban az Archos legutóbbi bejelentése alapján ez a terv is veszélyben van.

A G9-es tablet, mely szintén a 4460-as OMAP4 chipsetet használja, októberre tervezett megjelenésével ellentétben csak 2012-ben jön, mivel "nehézségek akadtak a chipset teljesítményének maximális kihasználásában". De ebben az esetben sem kell aggódni, van B terv.

Könnyen lehet, hogy egy 1.2GHz-re húzott 4430-as chipset kerül a Nexus-ba. Egy dolog biztos csak: a Google nem fogja késleltetni a megjelenést, és az Ice Cream Sandwich-ben található optimalizációknak köszönhetően a felhasználó nem fog sokat érzékelni a dologból. 

Hogy őszinte legyek, én ennek a hírnek sem hiszek. Az Archos jelentette be, hogy nem tudják kihozni a maximumot a 4460-ból, nem a TI, a Google, vagy a Samsung. Ráadásul már van működő példány a Nexus-ból, tehát biztosan sikerült megoldani az esetleges nehézségeket. De ez csak az én véleményem. Október 11-én okosabbak leszünk.