„Csak egy kicsit lett szenes...” – Melyik étterembe menjünk?

Foodspotting

A fenti mondta több mint elegendő ok arra, hogy valaki az éttermi étkezés mellett döntsön. Noha nyilvánvalóan költségesebb mulatság, mint otthon főzőcskézni, de bizony jócskán akadnak olyanok is, akik képtelenek rendeltetésszerűen működtetni egy fakanalat, a rahedli lábastól csak zavarba jönnek, a mosogatást pedig emlegetni is kár. Nos, akik az előbb felsorolt alkalmazások segítségével sem vágnának bele idő és affinitás hiányában az otthoni főzésbe, azoknak még mindig módjukban áll valamely alábbi lehetőség segítségével megtalálni a számukra ideális éttermet.

Foodspotting

Az alkalmazás ugyan már néhány éve üzemel Amerikában, felénk azonban még nem terjedt el. Pedig egyszerű és praktikus. Egyszerűen csak eszünk valahol, aztán fotózunk telefonunkkal, majd feltöltjük a képeket és véleményünket egy földrajzi alapon működő adatbázisba. Ezek után az arra járó felhasználók egyszerűen végigböngészhetik, hol akad valami jó hely a környéken. Igazán célravezető dolog turistáknak és kísérletezőkedvűeknek, akik nem szeretnének gyomorrontással hazatérni.

Dishtip

A Dishtip egy érdekes kereső motor, mely szemantikai jelek alapján igyekszik megtalálni az általunk óhajtott fogást kínáló helyet. Így tehát ahelyett, hogy az éttermek által vezetett konyháknak próbálnánk utána nézni nem olasz, kínai vagy francia ételeket felszolgáló lehetőséget kell keresnünk, hanem elég azt mondani, hogy brassói aprópecsenyét szeretnénk enni és a Dishtip máris eláraszt minket képekkel és értékelésekkel, melyek az általunk választott városban étkezett felhasználóktól érkeztek.
Akik azonban úgy határoznak, hogy nem futamodnak meg a kihívás elől, azoknak két lehetőségük marad: vagy beszerzik a nagyi szakácskönyvét néhány tuti tippel vagy maguk járnak kivitelezhetőbb receptek után például az alábbi lehetőségek mentén elindulva:

Food Gawker

A Food Gawker egy több mint étvágygerjesztő oldal. A világ minden tájáról gasztrobloggerek versengenek azért, hogy az oldal szerkesztője kiválassza legszebb fogásaik képeit a lap számára. Az eredmény egy folyamatosan változó kínálat, melyet fantasztikus fotók illusztrálnak. Innen már csak egy kattintás és a recepteknél vagyunk. Az Apple felhasználói számára pedig adott az előny, hiszen a Food Gawker ugyanezt az élményt képes nyújtani iPhone alkalmazása segítségével is.

Gasztroblogok

A gasztroblogok száma mostanra meghaladta a több tízezret, így egyre nehezebb a választás, ha biztos és hasznosítható információkra vágyunk. Ami a külföldi mezőnyt illeti a 19.292 étkezéssel foglalkozó blogot tömörítő Food Buzz szolgál a legnagyobb választékkal, míg a hazai pályán a Dolce Vita, a Tomakonyha és a Lila füge örvendenek nagy népszerűségnek.

Google Recipe Search

Mivel mindenfele hemzsegnek már manapság gasztrobloggerek, profi séfek, egyszerű mezei szakácsok és lelkes otthoni próbálkozók, akik szemetkápráztató és kétes értékű produktumaikat megosztani hajlandók a nagyközönséggel, így egyre nehezebb megtalálni a számunkra megfelelő tartalmat. A Google azonban ezúttal is a segítségünkre siet az új, recept kereső motorral, mely lehetővé teszi, hogy a milliónyi recept kínálatát némiképp leredukáljuk. A keresés során feltételként szabhatjuk meg a népszerűséget vagy a készleten lévő alapanyagok szerint is zárhatunk ki lehetőségeket.