Az oroszok lettek az elsők, a legjobb magyar csapat a 18. helyen végzett

Challenge24

Bár nem sikerült jól a magyar csapatok számára az idei Challenge24, az extrém feladatok szavatolták a jó hangulatot az Óbudai Egyetem új épületében, április 26 és 28 között megrendezett Programozóversenyen. A tavalyi győztesnek idén sikerült megvédenie a címét, az Egor Kulikov, Pavel Mavrin, Petr Mitrichev tagokból álló orosz Havka-papstvo csapat végzett az első helyen. A legjobb magyar csapatnak a 18. helyet sikerült megszereznie.

A Havka-papstvo, Egor Kulikov, Petr Mitrichev, Pavel Mavrin tagokból álló orosz csapat nyerte az idei Nemzetközi 24 órás Programozóversenyt. Az idén 13. alkalommal megrendezett versenyen virtuális térben kellett kerékpárt irányítani, valódi lézervágót vezérelni, számítógépes egeret irányítani a monitor fényének változtatásával, s ezeken kívül még 5 különböző feladattal, 24 óra alatt megbirkózni. A legjobb harminc csapat közé három magyarnak is sikerült bejutnia, akik a tizennyolcadik, a huszonegyedik és a huszonhetedik helyen végeztek a mezőnyben.

A Magyar Villamosmérnök- és Informatikus-hallgatók Egyesülete által szervezett verseny mögé idén is nagy hazai és nemzetközi támogatói közösség sorakozott fel, akik azt is fontosnak tartották, hogy saját munkatársaik is megmérettessenek a versenyen. Az SAP Hungary főtámogatása mellett a másik legnagyobb, gyémántfokozatú támogatóként jelen volt a magyar Fornax, akikhez a verseny 2000-es alapítása is fűződik. A verseny döntőjére ellátogatott az Neumann János Számítógép-tudományi Társaság alelnöke, Varró Dániel is.