Siri mindig szolgálatra kész - ezzel együtt pedig teljesen leszív
Egy személyi csicska asszisztens remek dolog - főleg, ha az egy gép, és nem kér sem fizetést, valamint a saját jogairól sem kezd el ódákat zengeni, és nem érezteti velünk azt, hogy rabszolgaként kezeljük. Persze ennek a megoldásnak az egyik legnagyobb hátránya, hogy kávét nem tud főzni... De tud rá emlékeztetni, hogy főzz. Az iFixit munkatársai azonban egy igen érdekes dolgot fedeztek fel, ami közvetlenül Siri-hez, illetve az infravörös szenzorhoz köthető.
Miután atomjaira bontották az iPhone 4S-t, felfedeztek egy apró fekete kockát, de akkor nem törődtek vele különösebben. Azóta természetesen kicsit mélyebbre ástak, és arra jutottak, hogy az amúgy korábban is használt infravörös érzékelő szokatlanul aktív.
Lényegében akárhányszor bekapcsolja a felhasználó a kijelzőt, a letapogatás azonnal megkezdődik. Ennek oka pedig Siri, aki minden aktiválás során hűségesen várja a parancsokat. Ehhez azonban tudnia kell, hogy milyen közel van az arcunkhoz, ezért az Apple olyan szenzort választott, ami folyamatosan pásztáz.
Az effajta távolságérzékelő gombok használata azonban nem ismeretlen az okostelefonok, de az iPhone esetén sem. Csupán annyi a különbség, hogy a régi modellek esetén csak arra használták, hogy az archoz emelve (hívás közben) automatikusan kikapcsolja a kijelzőt, és lezárja a billentyűzetet.
Így viszont már kicsit érthetőbb, hogy miért merül olyan gyorsan az iPhone 4S. Nyilván igyekeztek a lehető legkisebb fogyasztású szenzort kiválasztani, de a folyamatos működés az folyamatos fogyasztást is jelent, és ez ellen még az Apple sem tud védekezni.