Locale - Kényelem és praktika

Locale

Számos, a Locale-hez hasonló programot kipróbáltam már, de egyik sem vált be igazán. A legtöbb alkalmazás fő hibájaként azt tudnám kiemelni, hogy GPS koordinátákhoz kötött beállításokat csak az adott helyszínen lehet első használatra beállítani. Ez kicsit bosszantó, hiszen sokkal kényelmesebb az ágyban fekve beütni az adott címet, majd beállítani, mi történjen, ha arra járunk. A Locale ebben nagy segítségünkre lehet.

Ráadásul a használata is pofon egyszerű, valamint az akkumulátorral is barátságosan bánik (ami sok hasonló programról nem mondható el). Miután elindítjuk az alkalmazást, az Add Situation gombot megnyomva máris megkezdhetjük a beállításokat. Mivel én gyakran elfelejtem előadásokon lehalkítani a telefonom, így kifejezetten kapóra jön a GPS alapú lehetőség. Ezek mellett megadhatjuk, mely WiFi hálózatok elérhetősége mellett lépjen életbe az adott beállítás (ehhez nyilván már a helyszínen kell lennünk). Az alkalmazás legfrissebb verzióját innen tölthetjük le, illetve a jobb oldalt látható QR kód beolvasásával közvetlenül a telefonra is letölthetjük

Alapvetően két részre bonthatjuk a beállításokat:

Először meg kell adnunk a körülményeket, melyek teljesülése esetén életben lépnek a második pontban megadott beállítások. Választhatunk az akkumulátor állapota, illetve a hálózati töltő csatlakoztatottsága közül, megadhatjuk, mi történjen, ha egy bizonyos személy hív (például az alapból lenémított csengőhang visszakapcsol), megadhatunk GPS koordinátát is (valamint azt, hogy az adott pont hány méteres körzetében lépjen életbe a beállítás), a kijelző helyzetét (arccal lefelé, illetve felfelé helyeztük-e el a telefont), valamint egy időpontot is. Ezek az alap lehetőségek, számos ingyenes plugin tölthető le a programhoz.

Én például letöltöttem a SmartNight nevű plugin-t, mely figyeli, hogy mennyit mozog a telefon, valamint a környezet zajszintjét is folyamatosan vizsgálja. A készítő szerint célszerű GPS koordinátákhoz kötni a SmartNight használatát, hogy csak a megfelelő helyeken kapcsoljon be. Ezen felül lehetőségünk van beállítani, mely időpont előtt ne aktiválódjon a plugin semmiképp.

Ezek után nézzük a különböző beállításokat, melyek automatikusan aktiválódnak a feltételek teljesülése esetén. Kifejezetten hasznos lehet például, ha az akkumulátor töltöttsége kisebb, mint 50%, és beállítjuk, hogy a program automatikusan kapcsolja ki ilyenkor a Bluetooth-t, illetve a WiFi-t, értékes órákat adva ezzel az akkumulátor élettartamához. Lehetőség van a háttér, a hangerő, a csengőhang, valamint a képernyő fényerejének és kikapcsolási idejének megváltoztatására.

A program komoly segítséget nyújthat azoknak, akik gyakran elfelejtik lehalkítani telefonjukat, és ezáltal kínos helyzetekbe kerülnek. Jól jöhet, ha a gyakori használat miatt gyorsan merül a készülék: ilyen esetben magától képes kikapcsolni a nem létfontosságú funkciókat, valamint a fényerőt csökkentve további értékes működési órákat nyerhet számunkra. Velem például gyakran előfordul, hogy az utcán sétálva a zajtól nem hallom, ha valaki hív. A Locale-ben beállítottam, hogy a lakás 50 méteres körzetén kívül kapcsoljon be a rezgő hívásjelzés. Ez eddig hibátlanul működött minden esetben. Mint említettem, a program a hasonló alkalmazásokhoz képest jval kevesebb erőforrást igényel, valamint kevésbé meríti a telefont is.